Szkoła Testerów Wrocław

Szkoła Testerów

W dzisiejszym, tak szybko zmieniającym się świecie, my również musimy być gotowi na zmiany. Zawód testera jest jednym z najszybciej rozwijających się w branży IT i dobrze płatnym. Aby zostać testerem nie musisz mieć wykształcenia informatycznego ani doświadczenia w branży IT. Szkoła Testera została stworzona z myślą o osobach bez doświadczenia w procesie tworzenia oprogramowania, chcących zajmować się testowaniem zawodowo.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem, jeśli chcesz się przekwalifikować i wejść na nową ścieżkę kariery, ten kurs jest dla Ciebie. Testerem może zostać każdy, kto chce coś w życiu zmienić. To najprostsza droga, by zdobyć zawód w perspektywicznej i atrakcyjnej branży IT.

Metoda prowadzenia kursu

Szkolenie jest realizowane w formie warsztatów uzupełnionych wykładami i obejmuje 88h lekcyjnych. Dodatkowo kurs zakłada naukę indywidualną w formie realizowanych ćwiczeń i zadań do wykonania, co pozwoli uczestnikom na odpowiednie przygotowanie się do zajęć z trenerem. Zajęcia odbywają się w weekendy (5 zjazdów w trakcie 3 miesięcy).

Korzyści z kursu

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do roli testera oprogramowania zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym. Wyróżniający się uczestnicy szkolenia mogą liczyć na propozycję pracy. To szansa dla uczestników na dołączenie do zespołu Soflab Technology, renomowanej firmy informatycznej. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami: szkola.testerow@soflab.pl

Zakres kursu:

 • Wprowadzenie Czym jest testowanie? Dlaczego testowanie jest potrzebne? 7 fundamentalnych zasad testowania.
 • Podstawowe umiejętności Testera Wykonanie testu – ad hoc i wg scenariuszy. Rozpoznawanie i raportowanie błędów. Przygotowanie dokumentacji testowej – scenariusze i przypadki testowe. Analiza wymagań.
 • Zarządzanie błędami – prawidłowy raport i cykl życia defektów.
 • Typy i poziomy testów – kompleksowe podejście do zapewniania jakości oprogramowania.
 • Czarno i białoskrzynkowe techniki projektowania testów.
 • Narzędzia wspierające wykonanie i zarządzanie testami.
 • Raporty i Metryki – podstawowe miary w realizacji testów.
 • Czym są środowiska i dane testowe, jak je przygotować i jak się nimi zarządza.
 • Inżynieria oprogramowania Jak powstaje software – SDLC i metody wytwarzania oprogramowania. Rola testera w Waterfall i Agile.
 • Metodyki Testowe Normy i standardy w testowaniu oprogramowania (ISTQB, ISO29119). Kierunki rozwoju dla testera.
 • Proces Testowy Testowanie jako usystematyzowany i zarządzany proces. Organizacja pracy zespołu testowego.
 • Zajęcia przygotowujące do egzaminu certyfikującego ISTQB® Foundation

UWAGA!

PIERWSZA EDYCJA SZKOŁY TESTERÓW WE WROCŁAWIU. ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Skorzystaj z promocji EARLY BIRD, jeszcze dziś wypełnij Formularz Zgłoszeniowy i zapłać tylko 3 850,00 PLN*.

Cena regularna za udział w kursie Szkoła Testerów wynosi 4 500,00 PLN.

*Podana cena jest kwotą netto dla firm oraz kwotą brutto dla osób indywidualnych.

Jeśli chcesz dodatkowo przystąpić do egzaminu i uzyskać certyfikat ISTQB, możesz zakupić u nas voucher na egzamin w cenie 750 PLN netto. Zakup vouchera jest opcjonalny.


Piąta edycja obejmuje 5 weekendowych zjazdów w terminach:

 • 25-26.04.2020 (Sobota – Niedziela)
 • 09-10.05.2020 (Sobota – Niedziela)
 • 23-24.05.2020 (Sobota – Niedziela)
 • 06-07.06.2020 (Sobota – Niedziela)
 • 19-21.06.2020 (Piątek – Niedziela)

Miejsce kursu: Wrocław. Informacje o terminach możesz znaleźć również na stronie Kalendarza Szkoleń.


W związku z ograniczoną liczbą miejsc planujemy uruchomienie listy rezerwowej, co daje szansę na udział w przypadku rezygnacji któregoś z zakwalifikowanych uczestników lub pewne miejsce w kolejnej edycji przy zachowaniu ceny z dnia zgłoszenia. Zapraszamy!


Najbardziej zaangażowani i wyróżniający się uczestnicy Szkoły Testerów, po zakończeniu kursu, mogą liczyć na zaproszenie do udziału w procesie rekrutacyjnym na Junior Testera do firmy Soflab Technology – organizatora Szkoły Testerów oraz lidera na rynku usług testowania i zapewnienia jakości rozwiązań ICT!

W przypadku pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji oraz spełnieniu dodatkowych warunków (podpisana umowa o pracę po zakończeniu okresu próbnego), uczestnik może liczyć na zwrot kosztów Szkoły Testerów. Aby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi możliwości zwrotu kosztów kursu, zapraszamy do kontaktu indywidualnego: szkolenia@soflab.pl .

Dołącz do grupy absolwentów naszej Szkoły Testerów, którzy swoją karierę IT kontynuują w naszej firmie! Przeczytaj wywiad z naszą koleżanką, która ukończyła nasz kurs, a dziś pełni rolę Testera w Soflabie.


Zainteresowanych udziałem w I edycji Szkoły Testerów we Wrocławiu zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Dziękujemy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dane uczestnika: PanPani


Dane do faktury: Osoba prywatnaFirma

Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin Szkoły Testerów*

Wyrażam zgodę na:* Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz jest niezbędne, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować i odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Administratorem wyżej wskazanych danych osobowych jest firma Soflab Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-568) przy ul. Ligockiej 103, dalej my lub Soflab.

Powyższe dane osobowe są nam potrzebne w celu odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie oraz prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania danych są wyrażone przez Panią /Pana powyżej zgody. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas procesowania odpowiedzi na przesłane zapytanie, a w celach marketingowych do czasu wycofania przez Panią/Pana udzielonej zgody.

Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo przenoszenia danych. W celu uzyskania informacji w zakresie przetwarzania przez nas danych osobowych można się z nami skontaktować pod adresem e-mail szkolenia@soflab.pl

W przypadku, gdy uzna Pan/Pani, że Pani/ Pana dane są niewłaściwie wykorzystywane lub chronione przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Wyżej udzielone zgody można wycofać w dowolnym momencie wysyłając wiadomość na adres: wycofanie.zgody.RODO@soflab.pl