Wywiad z absolwentką Szkoły Testerów – Galyną, obecnie testerem w Soflab Technology

Chciałabyś lub chciałbyś zdobyć zawód w IT? Nie wiesz, jak zacząć? Dołącz do naszej Szkoły Testerów! W 5 weekendowych zjazdów, 88 godzin lekcyjnych, uzupełnianych o samodzielne „domowe” ćwiczenia praktyczne, przygotujemy Cię do pełnienia roli Junior Testera, tak byś od razu mógł / mogła zacząć brać udział w projektach informatycznych!

O skuteczności naszej szkoły świadczy fakt, że najbardziej zaangażowani uczestnicy po naszym kursie otrzymują propozycję wzięcia udziału w rekrutacji do Soflabu – lidera na rynku usług testowania i zapewnienia jakości rozwiązań ICT.

Wiele osób do nas dołączyło tą ścieżką! Spróbuj i Ty! Przeczytaj wywiad z Galyną Kuchar, absolwentem Szkoły Testerów, obecnie testerem w Soflab Technology!

Kolejna, V edycja startuje już w marcu. Szczegóły na stronach fabrykijakosci.pl https://fabrykajakosci.pl/szkola-testerow-pl/ .

Zapraszamy!


Dlaczego pomyślałaś o kursie dla testerów?

Galyna Kuchar (GK): O Szkole Testerów powiedziała mi koleżanka. Obawiałam się wejścia do branży IT, bo nie miałam żadnych podstaw technicznych, ale jak pokazuje życie – warto spróbować.

Co Ci się najbardziej podobało na kursie, a co sprawiało najwięcej trudności?

GK: Na kursie panowała luźna atmosfera, trenerzy po koleżeńsku dzielili się wiedzą i doświadczeniem, co było dużym wsparciem w nauce. Odpowiadał mi zakres materiałów metodycznych kursu, który obejmował teoretyczne aspekty testowania, jak i praktyczne zajęcia. Poznałam narzędzia do testowania, które przydają mi się teraz w codziennej pracy. Okazało się, że trudności były po stronie psychologicznej. Aby zmienić zawód czy zdobyć pierwsze doświadczenie jako tester trzeba się odważyć, uczyć się nowych rzeczy, nie bać się zadawać pytań, wyjść z tak zwanej „strefy komfortu”.

Czy po zakończeniu kursu w Szkole Testerów można od razu dostać pracę jako tester? Jakie były Twoje początki w pracy jako testera? Czułaś się pewnie czy raczej musiałaś się jeszcze bardzo dużo nauczyć?

GK: Tak – po kursie można dostać pracę jako tester, mogę służyć przykładem. Moje początki w pracy wspominam bardzo fajnie, miałam wspaniały zespół. Byłam przeszkolona w obszarze, gdzie miałam pracować, jak miałam pytania – to zawsze dostawałam na nie odpowiedzi. Czy czułam się pewnie? Nie do końca, w końcu wszystko było dla mnie nowością, ale każdy nowy projekt to okazja do nauki i rozwoju

Komu poleciłabyś taki kurs? Czy zgodzisz się z opinią, że każdy może się przebranżowić i nauczyć testować?

GK: Kurs Szkoła Testerów z chęcią polecam znajomym i rodzinie. Uważam, że to wspaniała szansa dla każdego, kto naprawdę chce się czegoś nauczyć i zmienić swoje życie. Komuś, kto zdecyduje się na kurs radzę nie przestawać dążyć do celu i szukać pracy w nowym zawodzie – mnie się udało. Testowanie to jedna w niewielu branż, gdzie można i warto się rozwiać.