WCAG 2.0, 2.1, UX bez tajemnic: szkolenie dla testerów i twórców aplikacji dla osób niepełnosprawnych

Fabryka Jakości, szkoleniowa organizacja Soflab Technology, wprowadza kursy dla testerów i twórców aplikacji webowych dla osób niepełnosprawnych, według standardu WCAG. Pierwszy rozpoczyna się już 20 października.

Osoby niepełnosprawne stanowią istotną grupę naszego społeczeństwa. Chcą być aktywne, pracować, załatwiać swoje sprawy i mieć dostęp do technologii, które mogą im to ułatwić. Biznes już to zrozumiał – telekomy, banki, instytucje finansowe czy media stale dostosowują swoje serwisy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Firmy doceniły to, że niepełnosprawni nie chcą być „cyfrowo wykluczeni”. Z instytucjami państwowymi jest gorzej. Obecnie tylko 48,2 proc. serwisów administracji publicznej jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – wynika z Raportu Dostępności 2018, który co roku tworzy Fundacja Widzialni. Poprawa jest widoczna, ale nadal jest wiele do zrobienia.

Soflab Technology, który powołał do życia szkoleniową organizację Fabryka Jakości, jest partnerem dorocznej konferencji „Cyfrowo Wykluczeni” organizowanej przez Fundację Widzialni. Dokładamy wszelkich starań, by otworzyć cyfrowy świat na potrzeby osób niepełnosprawnych. Dlatego chcemy szkolić specjalistów, którzy pomogą dostosować świat cyfrowy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szkolenie dedykowane jest wszystkim osobom zaangażowanym w projektowanie aplikacji internetowych – deweloperom odpowiadającym za budowanie rozwiązań, projektowanie funkcjonalności, jak i testerom weryfikującym zgodność oprogramowania z przyjętymi normami WCAG. Na kurs zapraszamy pracowników firmy informatyczne zajmujących się rozwojem oprogramowania, tworzeniem stron i aplikacji internetowych oraz freelancerów, zajmujących się na co dzień tworzeniem rozwiązań dla Internetu.

Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczną i teoretyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i budowę rozwiązań dla szerokiej grupy użytkowników, obejmujących osoby „wykluczone cyfrowo”. Wskażemy uczestnikom rozwiązania techniczne wspomagające potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Dostarczymy także potrzebną wiedzę o popularnych narzędziach, wykorzystywanych do wsparcia użytkowania komputera oraz Internetu.

Więcej informacji o szkoleniu: https://fabrykajakosci.pl/szkolenie/wcag_ux_pl/